Ankara Carrier Klima Servisi

Ankara Viessmann Kombi Servisi

Ankara Carrier Klima Servisi

Ankara Carrier Klima Servisi her ortama uygun klima modelleri ile fark yaratan, birbirinden özellikli klimalara sahip Carrier’in Ankara’da ulaşabileceğiniz en donanımlı bakım ve onarım firmasıdır.  Klimalar bahar ve yaz aylarında yoğun bir şekilde kullanılan cihazlar olduğundan yıllık bakımlarının aksatılmadan yapılması gerekir.

Carrier klimalar çok fazla modelde ve özellikte hem evlerde hem de işletmelerde büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. Ancak beklenmeyen bir parça ya da elektrik arızası ortaya çıktığında elbette bir uzman desteğine ihtiyaç gerekecektir Bu tür zamanlarda Carrier Klima Servisi olarak Ankara ilinin her bir ilçe ve semtine anında garantili hizmet götürmekteyiz.

Carrier klimalar kurulacakları alana göre seçilmelidir. Pek çok özelliği bulunan klimalar doğru tercih ile büyük potansiyel sergilemektedir. Klimalar iç ve dış ünite olmak üzere iki ana bölümden oluşurlar. Bu bölümler birbirlerine bağlıdırlar ve grup halinde hareket ederler. İç ya da dış ünitede meydana gelebilecek bir arızada tüm sistem etkilenecektir. Carrier Klima Servisi teknisyenlerimiz hem iç hem de dış ünite bakımı başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Ankara Carrier Klima Servisi Arızalar Hakkında Bilgilendirme

Klimalar pek çok nedenden dolayı arızalanabilirler. Önemli olan Carrier marka klimanızdaki arıza ya da sorunu en hızlı şekilde tespit edip en doğru yöntemle onarmaktır. Klimalarda karşımıza çıkan sorunlardan bir tanesi klimanın sadece soğutması ya da sadece ısıtmasıdır. Eğer Carrier klimanız sadece bir işlem yapıyor ise iç ünite kartında arıza ortaya çıkmış olabilir, kontrol edilmelidir.

Bunun yanı sıra klimanızın 4 yollu vanası arızalanmış olabilir. Aynı şekilde 4 yollu vana bobini de kontrol edilmelidir. İç ve dış üniteleri bağlayan kabloda bir kısa derce söz konusu ise kablo değişimi uygun görülebilir. Ankara Carrier Klima Servisi teknisyenlerimiz gerekli müdahaleleri uygulayacaklardır.

Klimalarda ortaya çıkan bir diğer sorun ise çalışmasına rağmen ne ısıtması ne de soğutması sorunudur. Carrier klimanız ne ısıtıyor ne de soğutuyor ise hava sirkülasyonunu engelleyen herhangi bir cisim olmadığından emin olmalısınız. Eğer klimanızın iç ünitesinde bir kirlenme var ise temizlenmelidir.

Tesisat borularında gaz kaçağı öz konusu ise ısıtma ya da soğutma işlemi gerçekleşmeyecektir. Çek valflerde kaçak ya da 4 yollu vanada kaçak söz konusu olabilir. Hepsinin kontrolü Carrier Klima Servisi teknisyenlerimiz tarafından yapılacaktır.

Klimanızın iç ünite fanı çalışıp duruyor ise cihazınızın kartı arızalı olabilir ya da fan motorunda bir arıza ortaya çıkmış olabilir, kontrol edilmelidir. Carrier klimanızın dış ünitesi çalışıyor ancak iç ünitesi çalışmıyor ise karttaki SSR arızalı olabilir ya da fan motorunda bir arızsa söz konusu olabilir. Klimanızın fan motoru kondansatörü de kontrol edilmelidir.

Carrier klimanızda bu ve bunun gibi ortaya çıkabilecek tüm durumlarda Carrier Klima Servisi tekınik birimimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Leave a Reply