Ankara LG Klima Servisi

Nisan 17, 2019 0 Yazar: ankmrkz1803
Ankara LG Klima Servisi

Ankara LG Klima Servisi

Ankara LG Klima Servisi, tüm ürünlerinde olduğu gibi klimalarda da çeşitliliği ve kullanılışlılığı ile fark yaratan LG’nin Ankara’da rahatlıkla ulaşıp en hesaplı ve garantili hizmetini alacağınız merkez hizmet birimidir. LG klimalar hem evlerde hem de muhtelif pek çok alanda karşımıza çıkmakla beraber tam kapasite çalışarak soğuk ve sıcak hava ihtiyacını karşılayan teknolojik cihazlardır.

Her ne kadar bu cihazlar tüm ayrıntıları dahilinde düşünülüp tasarlanmış olsalar da mutlaka bakımdan geçmesi gerekir. Bahar ayları gelmeden yapılacak kontroller ile cihazınızdan sıcak yaz günlerinde tam performans alabilirsiniz. Ankara’da yıllardır klimalar konusunda verdiği hizmet ile LG kullanıcılarının en zor durumlarında yetişen Ankara LG Klima Servisi birimlerimiz müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

LG klimalarınız evlerinizde ve işyerlerinizde belirli program dahilinde gerekli ısıtma ya da soğutmayı yapar. Bunu klimanızın kumandası ile ayarlarsınız. Klimanızdaki program ayarını ise kılavuzdan bakarak yapabilirsiniz. Ayrıca klimanız arızaya geçtiğinde bir takım arıza kodları ortaya çıkarır ve ekranda gösterir.

Arıza kodları da yine kılavuzda yer almaktadır. Ancak bazı durumla hiçbir şekilde arıza kodu göremeyebilirsiniz. LG klimanızda bu ve benzeri yaşayabileceğiniz en ufak sorunlarda Ankara LG Klima Servisi merkezimizden yardım alabilirsiniz.

Klimalarda karşımıza çıkan arızalardan bir tanesi iç ünite hava üflemesine rağmen ısıtma ya da soğutma yapmamasıdır. Sıcaklık ayarlamasının doğru bir şekilde yapıldığından emin olmalısınız. Klima hava giriş ve çıkışlarından herhangi bir nedenden dolayı kapanmadığından emin olmalısınız.

Hava filtresini kontrol etmeli ve eğer kirli ise mutlaka uygun bir şekilde temizlemelisiniz. Ayrıca klimanız çalışırken pencere ve kapıları kapatmayı unutmamalısınız. Ancak tüm bu kontrollere rağmen cihazınızda sorun devam ediyorsa uzmanından destek almak adına Ankara LG Klima Servisi çağrı merkezimiz ile zaman kaybetmeden irtibata geçmenizi öneririz.

Klimanızda bir takım uyarı lambaları bulunur. Bu uyarı lambaları dahilinde sizler konu hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz. LG klimanızda Timer ya da RUN lambaları yanıp sönüyor ise kapasitör ya da kompresör arızası ortaya çıkmış olabilir.

Gazda azalma ya da dış ünitede normal olmayan bir takım sorunlar ortaya çıkmıştır, kontrol edilmelidir. Ankara LG Klima Servisi ekiplerimizi arayarak bu tip arıza durumlarında ne tür tedbirler alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer LG klimanızda sadece Timer lambası yanıp sönüyor ise serpantin sensörlerinin kontrol edilmesi gerekir. Bu tip bir uyarıda sizin yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamaktadır. Ankara bölge merkez servisi kayıt birimimizden arıza kaydı oluşturarak ekiplerimizin gelmesini beklemelisiniz.

Gezici servis araçlarımız ile gelen teknisyenlerimiz klimanız için doğru müdahaleler ile kesin sonuç sağlayacak işlemler yapacaktır. Ankara LG Klima Servisi ekiplerimize telefonla, online ya da çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

https://ankaramerkezservisi.tumblr.com/post/184757647782/ankara-lg-klima-servisi-ankara-merkez-servisi