Ankara Daikin Klima Servisi

Ankara Viessmann Kombi Servisi

Ankara Daikin Klima Servisi

Ankara Daikin Klima Servisi, klima konusunda uzman kadrosu ile Ankara ilinin tüm ilçe ve semtlerinde sizlere aralıksız hizmet vermeye devam ediyor. Daikin klimalar farklı model seçenekleri ile hem evlerde hem de işletmelerde yerini alan cihazlardır.

Klima servisimiz bir yetkili servisten ne bekliyorsanız karşılamaktadır. Yılların vermiş olduğu birikim ve tecrübe ile çalışanlarımız size en iyi hizmeti sorunsuz bir biçimde vermektedir. Klimanızın her türlü bakım, onarım ve montaj işlerini yıllardır sorunsuz ve güvenilir bir biçimde halletmekteyiz.

Klasik servis hizmetlerinin dışında, servisimiz size klimanızın parça değişimi, parça getirtmesi ve hatta orijinal yedek parça getirtme gibi birçok hizmeti de ek olarak sunmaktadır. Klimanızda bir arıza oluştuysa bu işe bakmakla görevli olan teknikerlerimiz sorununuzu detaylı bir biçimde inceleyip tespit ettikten sonra onu en kısa süre çözüme kavuşturmaktadır.

Periyodik Bakımlarınızı Yapıyoruz

Klimalarınızın periyodik bakımlarının önemli olduğunu her fırsatta söylemekteyiz. Bakımlarını yaptırdığınız takdirde yüzlerce müşterimiz gibi ileride oluşabilecek çoğu problemi gidermiş olursunuz ve klimanız bozulmadan çok uzun bir süre gitmektedir. Klimanızın montajı da çok önem taşımaktadır. İyi bir şekilde yerine sabitlenmesi bağlantılarının sıkı ve doğru bir biçimde yapılması ve en ufak hataların bile yapılmaması gerekmektedir.

Montaj işlemlerini yaparken çok dikkatli olan ekibimiz eviniz veya iş yeriniz fark etmeden hangi bölgeye yapılacak ise montenin yapılacağı bölgeye hiçbir hasar vermeden ve mümkün olduğunca az boru kullanarak monte etme işlemini tamamlamaktadır.

Ardından gerekli bütün kurulumları yapılarak çalışır bir biçimde size teslim edilir. eğitimli ve deneyimli çağrı merkezi çalışanlarımıza ulaştığınızda sizi probleminize en uygun bir şekilde çözüme götürüp işlemlerinizi tamamlamaktayız.

Ankara Daikin Klima Arızaları

Daikin Klima Sigorta Attırıyorsa

Klima çalıştırdığınızda eğer sigorta atıyor ise uzman ekibimiz dışında kendi çabanız ile müdahale etmemenizi önermekteyiz.

 • Sigorta atmasının bir diğer sebebi ise fan motorunun sargıları kısa devre yapmaktadır. Bu durumda gerekişe fan motoru değiştirilerek arızayı gideririz.
 • Klimanın besleme kablosu kısa devre yapıyor olabilir. Besleme kablosunda sıkıntı var ise besleme kablolarını yenisi ile değiştiririz.
 • Elektrik akımının geçip ünitelere ilettiği kablolar arasında bağlatınız temas yerleri birbirine değmiyor olabilir veya bozulmuş olabilir. Bu durumda bağlantılar kontrol edilir. Bağlantılarda problem var ise düzeltilir.
 • Kompresörde kısa devre varsa kompresör kontrol edilip ardından kompresör değiştirilip ardından sisteme gaz verilir. Arıza giderilmiş olur.

Daikin Klima Çalışmıyor

 • Klimanın bir diğer çalışmama sebebi ise klimaya elektrik gitmemesidir. Sigorta kontrol edilir. Klima şebekesinin bağlı olduğu priz kontrol edilir ve arıza gideririz.
 • Klimanız uzaktan kumandalı ise kumandada bir problem olma şansı vardır. Alıcı ve vericisi arızalı olabilir. Kumandanın alıcı ve vericisine gerekli kontroller yapıldıktan sonra arıza gidermiş oluruz.
 • Başka sebeplerden dolayı çalışmıyor ise profesyonel ekibimiz bütün detaylarıyla inceleyip sorunu bulup en kısa sürede arızayı giderir.

Daikin Klima Çalışıyor Fakat Isıtma ve Soğutma Performansı Düşük veya Hiç Yok

 • Klimanın hava filtresi kontrol edilmelidir. Klimanın periyodik bakımı yapılmadıysa zamanla filtrenin içerisinde biriken toz kir klimanın ısıtma ve soğutma performansını ciddi miktarda etkiler. Filtreye gerekli kontroller sağlanıp temizlenir sorun ciddi ise yenisi ile değiştirilip arızayı çözeriz.
 • İlk olarak klimanın hangi modda çalıştığına bakılır. Bazen yanlış modda çalışırken klimanızın beklentilerinizi karşılamadığını ve arızalandığını düşünmektesiniz. Klima doğru moda alınır ve arıza çözülür.
 • Klimanın sisteminde tıkanıklık olabilir. Gerekli kontroller sağlanır. Ardından klima vakumlanarak temizlenir ve eski performansına döner.
 • Klimanın dış ünitesin herhangi bir şey ile kapanıp kapanmadığı kontrol edilir. Bu durumda dış ünitenin önü açılır ve arıza giderilmiş olur.
 • Klimada gaz kaçağı olması olasıdır, bu durumda klimada gaz kaçağının olduğu yer tespit edilip bu sızıntı oraya kaynak yaparak kapatılır.

Daikin klima servisi eğitimli ve uzman teknikerleri ile size en iyi hizmeti verip daha saymadığımız yüzlerce arızanızı en kısa sürede çözmektedir.

Daikin klima da soğutmama ya da ısıtmama gibi sorunlar genellikle en sık duyduğumuz arızalar arasındadır. Sıcak havanın ortaya çıkması için ünite, soğuk hava üflemesini engellemek adına dahili fanı 2-4 dakika arasında kapalı tutar.

Yani ünite bu süre zarfında buzları eritiyordur. 5 dakika kadar beklediğinizde cihazınızın sıcak hava üflemeye başladığını göreceksiniz. Yani cihazım sıcak hava üflemiyor demeden önce cihazınızın kendisine gelmesini beklemenizi öneririz.

Verimsiz Çalışma

Daikin klimanız çalışıyor ancak istediğiniz verimi alamıyorsanız o başka bir konudur. Filtreleri kontrol etmek ve tıkanıklık var ise gidermek gerekir. Filtreler düzenli olarak temizlenmediği takdirde bu gibi verimsizlikler ortaya çıkabiliyor. Daikin klimamdan çıtırdama sesleri geliyor diyorsanız endişelenmenize gerek yoktur. Sıcaklık değişiminden dolayı ünite genleşme sürecindedir.

Klimadan farklı ve rahatsız edici kokuların geldiğine dair de şikâyetler alabiliyoruz. Elbise, halı, mobilya gibi eşyaların kokusunun çekilip klima tarafından dışarıya verilmesi durumunda bu kötü kokular ile karşılaşmak mümkündür. Daikin klimanızın temiz tutulmasına dikkat etmelisiniz. Tüm tedbirlere rağmen koku hala geçmiyor ise Daikin Klima Servisi olarak bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Daikin Klima Servisi Ankara’nın her ilçe ve semtine yayılmış gezici araçları ile aralıksız hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyeti garantisi veren firmamız güler yüzlü uzman personeli ile haftanın 7 günü sizlerin en büyük yardımcısı olmaktadır.

Daikin klimanızın modeli fark etmemektedir. Ekibimiz tüm gerekli eğitimleri almış olup sertifikalıdır. Ayrıca gezici servis araçlarımızda tüm Daikin orijinal yedek parçaları bulunmaktadır. Cihazınıza yedek parça gerekirse firmamız teknisyenleri bu parçaları orijinal olarak temin etmekte ve anında montajını gerçekleştirmektedir. Ankara Daikin Klima Servisi garantili hizmeti ile tüm yıl boyunca klimanızı güvence altına alabilirsiniz.

Küçük odalı evlerden büyük toplantı odalarına, sinema ve tiyatro salonlarına, alışveriş merkezi ve hastanelere, otellere kadar daha pek çok yerde Daikin klima modellerini görebilirsiniz. Kaliteli cihazları ile kendisini ispat etmiş olan yıllardın firması Daikin’in Ankara’da gece gündüz demeden arayabileceğiniz bir servisi bulunmaktadır.

Ankara Daikin Beyaz Eşya Servisi

Beyaz eşyalarımız bakıma muhtaç ve devamlı arızalanan eşyalarımızdır. Örneğin çamaşır makinenize gerekli bakımı yaptırmazsanız kireçlenme gibi yüzlerce problem karşınıza çıkmaktadır. Bu durumda size yardım edebilecek daikin beyaz eşya servisi bütün problemlerinizde size sadece bir telefon uzaklıktadır.

Beyaz eşyalarınızın bakım, onarım, parça değişimi ve montaj işlemlerini sorunsuz bir biçimde yıllardır yapmaktadır. Uzman ve eğitimli teknikerlerimiz arızanızı en kısa sürede çözmektedir. Bizi kurumsal hattımızdan aradığınız takdirde konuşacağınız eğitimli çağrı merkezi çalışanlarımız siz müşterilerimizin sorununu belirleyip en hızlı bir biçimde çözüme kavuşturarak ardından aynı günde hizmet vererek çalışmaktadırlar.

Ankara Daikin Elektronik Eşya Servisi

Elektronik eşyalarımızın hassas teknolojik cihazlar olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Elektronik eşyalar sürekli size sorun yaratabilir. Bu bağlamda sizde bir yetkili servise ihtiyaç duymaktasınız. Bu durumda daikin elektronik eşya servisi tam sizin ihtiyaçlarınıza yönelik ve kaliteli hizmet veren haftanın her günü açık olup size yardımcı olan bir servistir.

Uzman teknikerleri ve profesyonel çalışanları ile elektronik eşyalarınızın arıza giderimi, bakım, montaj ve parça değişimi gibi hizmetlerin hepsini sorunsuz bir biçimde yapmaktadır. Hatta isteğiniz doğrultusunda orijinal yedek parça getirimiz gibi birçok hizmeti size sunmaktadır.

Bizi aradığınız zaman görüşeceğiniz çağrı merkezi çalışanlarımız kendi alanlarında eğitim almış olup size asla boş zaman kaybettirmeden sorununuzu anlayıp hemen çözüme ulaştırmaktadır. Ardından aynı gün içerisinde hizmet veren çalışanlarımız siz müşterimizin memnuniyeti için elinden gelen her şeyi yapmaktadırlar. Sizde iyi ve kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız tek yapmanız gereken bize bir alo demektir.

Firmamız Daikin konusunda uzman teknisyenleri ile tüm çağrılarınıza anında cevap vermekte ve klima konusunda sizlere garantili hizmet vermektedir.Klimalar modeline göre sadece soğutma ya da hem sıcak hava hem soğuk hava sağlama işlemi yapabilmektedir. Ancak bazı klima arızalarında bu iki işlemi de yapamayabiliyor.

 

https://ankaramerkezservisi.tumblr.com/post/184757503087/ankara-daikin-klima-servisi-ankara-merkez

Leave a Reply